Filmy online!

BOSO PRZEZ ŚWIAT

Wojciech Cejrowski. Boso


Film BOSO PRZEZ ŚWIAT Wojciech Cejrowski Booking.com Film BOSO PRZEZ ŚWIAT Wojciech Cejrowski
    W tym tygodniu polecamy film Wojciecha Cejrowskiego Boso przez świat: ISLAM. Zapraszamy!

Home Kontakt
Booking.comJanusz Korwin-Mikke blog oficjalny

TURYSTYKA

stat4u

Melanezja, wyspy Trobrianda 1968Wojciech Cejrowski wprowadza widzów wświat zakazów tabu jednego z głównych składników wierzeń i praktyk kultowych ludów Melanezji. Opowiada o roli wodza w systemie organizacji plemiennej. Pokazane zostaną Wyspy Trobrianda, opisane w latach 1920-ych przez polskiego antropologa Bronisława Malinowskiego. Podróżnik wytłumaczy, na czym polega system matrylinearny, pokaże święte miejsca, plemienne tańce i tradycyjne obrzędy wypędzania duchów praktykowane przez wyspiarzy.Booking.com


1 (z 1)

Komentarze:

marlena: Teraz w magazynie National Geographic pojawiła sie kolekcja Śladami Wielkich Polskich Podróżników.I w grudniowym numerze pojawi sie własnie zdjęcie Bronisława Malinowskiego-Melanezja.Nie można nie skorzystac z takiej możliwości posiadania jednej z najlepszych fotografii.(2010-09-24)

Mustafa: National Geographic? Ktoś tu czytuje tą gazetkę dla snobów?(2010-09-26)

baba janka: Takie mnie skojarzenie naszło - pan Wojtek na to dotychczas chyba nie zwracał uwagi - na tej Melanezji - 40 lat temu, pojawiają się zdjęcia ludzi, którzy tworzą - stołki, rzeźby, wychodzą poza standardowe wytwory ludzi dzikich obecnie, których widujemy w programie. Np. wszystko robią w tej samej pozycji "na kucki" zamiast zadbać o stołek. Może właśnie dlatego oni wciąż są "dzicy", a tych z Melanezji już nie ma - bo byli w stanie zrobić krok więcej - wytwarzali stołki, więc dążyli do cywilizacji, a dzicy - powoli wymierają z dala od niej. Od takie przemyślenie. Pozdrawiam(2010-11-09)

Arka Noego: Na którymś z późniejszych filmów Boso przez świat widać taki indiański stołek. I ci Indianie chyba też już dążą do cywilizacji.(2010-11-12)

Dodaj swój komentarz

⇑ Powrót na początek strony ⇑

Jeżeli któryś z filmów nie otwiera się poinformuj nas o tym wpisując komentarz do niego. Spróbujemy to naprawić.

⇑ Powrót na początek strony ⇑