Filmy online!

BOSO PRZEZ ŚWIAT

Wojciech Cejrowski. Boso


Film BOSO PRZEZ ŚWIAT Wojciech Cejrowski Booking.com Film BOSO PRZEZ ŚWIAT Wojciech Cejrowski
    W tym tygodniu polecamy film Wojciecha Cejrowskiego Boso przez świat: ISLAM. Zapraszamy!

Home Kontakt
Booking.comJanusz Korwin-Mikke blog oficjalny

TURYSTYKA

stat4u

Mongolia 1958W 1958 roku podczas podróży po Mongolii Stanisław Szwarc-Bronikowski zrealizował jeden ze swoich pierwszych filmów. W rozmowie z Wojciechem Cejrowskim reżyser wspomina niecodzienne okoliczności jego powstania. "Tygrys strzela pierwszy" jest historyczną relacją z igrzysk na festiwalu Naadam. Zobaczymy tradycyjne mongolskie dyscypliny sportowe - jazdę konną, zapasy, łucznictwo. Wojciech Cejrowski wprowadzi widzów w tajniki jazdy konnej i strzelania z łuku.


1 (z 1)

Komentarze:

Mon-goł: Bardzo chętnie obejrzałbym jakieś odcinki o Mongolii zrobione współcześnie przez WC w programie Boso przez świat.(2010-11-12)

skk: Ale weź pod uwagę że to jest materiał z 1958 roku. Ciężko powiedzieć ile jeszcze z tych tradycji zostało do dziś. Słyszałem kiedyś taki mit że mongolskie dziecko najpierw uczy się raczkować, potem uczy się jeździć konno, a dopiero potem chodzić ;). Ps. Ja urodziłem się w roku konia, więc w Mongolii pewnie miałbym uchodzić za świetnego jeźdźca, a jechać konno zdarzyło mi się tylko raz w życiu. Może jeszcze kiedyś spróbuję. Pozdrawiam.(2013-07-24)

Dodaj swój komentarz

⇑ Powrót na początek strony ⇑

Jeżeli któryś z filmów nie otwiera się poinformuj nas o tym wpisując komentarz do niego. Spróbujemy to naprawić.

⇑ Powrót na początek strony ⇑