Filmy online!

BOSO PRZEZ ŚWIAT

Wojciech Cejrowski. Boso


Film BOSO PRZEZ ŚWIAT Wojciech Cejrowski Booking.com Film BOSO PRZEZ ŚWIAT Wojciech Cejrowski
    W tym tygodniu polecamy film Wojciecha Cejrowskiego Boso przez świat: ISLAM. Zapraszamy!

Home Kontakt
Booking.comJanusz Korwin-Mikke blog oficjalny

TURYSTYKA

stat4u

IslamIslam to nie tylko kraje arabskie, ale i część Afryki i spore obszary Azji. Z czym nam kojarzy się islam? Co tak naprawdę wiemy o ludziach, którzy wyznają tę starą religię? W tym programie dowiemy się więcej o kontekście kulturowym oraz codziennych zwyczajach wyznawców islamu mieszkających w Afryce.


1 (z 1)

Komentarze:

A.S.: Witam, Film pt. Islam nie uruchamia się. Po kliknięciu na strzałkę startową pojawia się napis "Buforowanie". Inne filmy otwierają się np. Miasto boga. Proszę (i z góry dziękuję za) o pomoc. pozdrawiam A.S.(2011-03-02)

bobolanin: trzeba przyznać że Cejrowski delikatniej potraktował islam niż buddyzm. Pewnie ze strachu.(2012-03-15)

mxxxm1892: Tu nie chodzi o strach. Traktował poważniej, ponieważ islam to religia, w której wierzy się w istnienie Boga, natomiast buddyzm to czysty okultyzm.(2012-03-19)

kolo: Cejrowskiemu najwyraźniej bardzo odpowiada taki system religijny regulujący najdrobniejsze szczegóły życia, mówiący jak się myć, jak podmywać i o której godzinie ciupciać. Kwestia charakteru - co kto lubi. Takie systemy religijne utrudniają samodzielne myślenie, może są dobre dla głąbów co muszą o wszystko pytać autorytety i robić za niewolnika całe życie.(2012-03-21)

mj: >Takie systemy religijne utrudniają samodzielne myślenie, może są dobre dla głąbów >co muszą o wszystko pytać autorytety i robić za niewolnika całe życie. W mysleniu chodzi o to: by dobrze myslec. Myslec prawdziwie. W mysleniu nie chodzi o to, by "samodzielnie myslec". Jaki pozytek z "myslenia samodzielnego" ale glupiego, niezgodnego z Prawda? Czyz kazdy glupiec nie uwaza samego siebie za "medrca"? A ilu ludzi modli sie o pomnozenie rozumu? Ilu jest takich, ktorzy powiedza "brakuje mi rozumu, ja zle mysle"? Czyz nie jest tak, ze niemal kazdy czlowiek jest zadowolony ze stanu swojego rozumu? Czy to wiec znaczy, iz zyjemy w swiecie samych medrcow? To wiec jest nedza rozumu, ktora rodzi sie z kultu "samodzielnego myslenia":pycha rozumu prowadzaca do zacmienia (rozumu). Lepiej jest powtarzac Prawde podana przez innych, niz samodzielnie wymyslac glupstwa i falsz. Swiat Zachodu wpadl w pulapke "samodzielnego myslenia". To jest wazne co prawdziwe. Nie zas to co "samodzielne". To co falszywe na nic sie bowiem nie przyda. Nawet gdy "samodzielne".(2012-06-05)

evilkorniszon: Hej, Panie Wojtku, a co z zbrodniczymi praktykami obrzezywania kobiet w Afryce Zachodniej? Wypadałoby o tym wspomnieć. Z tego co Pan mówi wynika, że Islam to sam miód, a tak nie jest. Przykładowo czy kobiety w prezentowanej przez Pana rodzinie miały jakikolwiek inny wybór niż wyjść za brata swego zmarłego męża?(2012-09-01)

ujo: C. z wielkim uznaniem potraktował tu islam co było dla mnie zaskoczeniem po odcinku o buddyzmie. Koranu nawet nie otworzył jak mu przykazali bo by się dowiedział ,że neguje on śmierć Chrystusa na krzyżu. Dla chrzescijanina więc ma taką wartość jak pisma Ś.Jehowy. Ale zarówno C. jak i wyznawców M. cechuje pewna skłonność do zbójectwa co śmiem twierdzić miało wpływ na wymowę tego odcinka(2013-01-25)

Muzulmanka: Assalamaleiku Bobry film dla ludzi ktorzy nic nie wiedza o Islamie. Jak dowiadujemy sie z tego krotkiego filmu , muzulmanie sa czystymi , bogobojnymi ludzmi. Wieksza czesc spoleczenstwa Polskiego mysli ze to brudasy i nieuki.Jak zapytam kto z was wszystkich myje sie przed kazda modlitwo a kto wogole modli sie to prawdopodobnie bedzie jedna osoba na milion. Warto sie nad tym zastanowic.(2014-04-24)

Polak: Muzułmanka myj sie kiedy chcesz i przed czym chcesz, ale nie wpierniczaj mi sie w moje zwyczaje, bo ja ich nie toleruje.(2015-10-31)

Mahmoud: Muzumanie myja sie tylko przed modlitwa i ja bym tego nie nazwala myciem,co widac na zdjeciach. Ich kobiety kapia sie gora raz w tygodniu.Maja straszny brud w domach i sa bardzo zadufani w sobie.I nie peieprz mi glupot ze jestescie czysci,mieszkalam u muzumanki 10 m,do lodowki mozna bylo narzygac a w calym mieszkaniu sie przewrocic.Lezala caly dzienna kanapie i nie dosc sie nie myla to jeszcze nie sprzatala i zyla z socjalu.Tyle. Jewstem zona muzumanina i bylam w egipskiej wsi wiec skoncz pouczac Polakow.(2016-11-19)

Śmieszek: Bombowy odcinek! Z pełnym zamachem(2017-04-04)

Dodaj swój komentarz

⇑ Powrót na początek strony ⇑

Jeżeli któryś z filmów nie otwiera się poinformuj nas o tym wpisując komentarz do niego. Spróbujemy to naprawić.

⇑ Powrót na początek strony ⇑