Filmy online!

BOSO PRZEZ ŚWIAT

Wojciech Cejrowski. Boso


Film BOSO PRZEZ ŚWIAT Wojciech Cejrowski Booking.com Film BOSO PRZEZ ŚWIAT Wojciech Cejrowski
    W tym tygodniu polecamy film Wojciecha Cejrowskiego Boso przez świat: ISLAM. Zapraszamy!

Home Kontakt
Booking.comJanusz Korwin-Mikke blog oficjalny

TURYSTYKA

stat4u

DrewnoWojciech Cejrowski opowiada o różnorodnych zastosowaniach drewna. Miejscem, w którym pozyskuje się szlachetne gatunki drewna, jest las równikowy w Kongo. Po krótkim wyjaśnieniu znaczenia tego ekosystemu w gospodarce tlenowej naszej planety, autor wyrusza w teren z ekipą poszukiwaczy. Drzewa cennych gatunków są opisywane i lokalizowane za pomocą systemu GPS. Zazwyczaj wycina się nie więcej niż jedno drzewo na 1 hektar lasu. Rany w środowisku naturalnym po takim zabiegu zabliźniają się w ciągu kilku miesięcy, włącznie ze zrywką, czyli drogą, którą wywieziono pień. Drewno trafia do tartaku.


1 (z 1)

Komentarze:

OHCra: Wszyskie (pseudo)ekologiczne, bezpodstawne założenia nt. wycinki drzew obalone w jednym odcinku :) zebym ja na własnym podwórku drzewa, które dziad pradziad zasadził nie mógł wyciąć bez zgody to przesada : Brawo Panie Wojtku! :)(2012-04-22)

moros: Panie Wojtku,niech Pan czyta książki do końca... Obszar wód, pokrywający w ok. 70% powierzchnię ziemskiego globu. Procesy fotosyntezy w komórkach morskiego fitoplanktonu pochłaniają z atmosfery dwutlenek węgla i emitują do niej ożywczy tlen. Ocean produkuje tlen w stopniu porównywalnym z produkcją zielonych obszarów kontynentalnych, ale kontynenty emitują do atmosfery więcej dwutlenku węgla niż tlenu, powstaje zatem deficyt w bilansie tlenowym, a jedyna nadwyżka tlenu emitowana jest do atmosfery właśnie z oceanu. 1. Fitoplankton (mikroorganzimy ROŚLINNE) produkuje tlen! 2. Ocean zajmuje 70% powierzchni Ziemi a produkuje tyle samo tlenu co rośliny na kontynentach! 3. "Oceany" produkują znacznie mniej zbilansowanego dwutlenku węgla. Na kontynentach jest jego nadwyżka (m.in. wskutek działalności człowieka), z która nie "radzą" sobie rośliny!(2013-12-18)

Piotr: Bardzo smutny film. Jestem zadziwiony poziomem ignorancji autora filmu. I jeszcze z jaką pewnością p. Cejrowski wygłasza swoje tezy. Czy nikt nie ocenia filmów przed ich emisją? Przecież film jest szkodliwy dla młodych widzów w niedzielny poranek.(2014-05-11)

Andrzej: Panie Piotrze, film jest z pewnością oceniany przed emisją. "Niestety" dla Pana oceniają go akurat ludzie którzy nie są zajęci przywiązywaniem się powrozem do drzew z młodnika w jakimś lesie.(2014-08-28)

E.M: racja(2014-11-24)

Piotr S.: Panie Wojtku, a dlaczego Pan nie podał nazw tych drzew, które Pan demonstrował na początku? Np. to białe do sauny, jak się nazywa?(2015-05-11)

Dodaj swój komentarz

⇑ Powrót na początek strony ⇑

Jeżeli któryś z filmów nie otwiera się poinformuj nas o tym wpisując komentarz do niego. Spróbujemy to naprawić.

⇑ Powrót na początek strony ⇑